• Ratuj życie z aplikacją mojeIKP

Od dzisiaj w aplikacji mojeIKP znajdziesz wsparcie, by w nagłym wypadku skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Możesz z niego skorzystać bez logowania się do aplikacji. Wystarczy, że ją zainstalujesz na swoim telefonie

Gdzie to znajdziesz

Na głównej stronie aplikacji znajdziesz wejście do zakładki „Pierwsza pomoc”. Możesz wejść bez logowania się.

• Na szkolnym afiszu...

Nasi uczniowie rozwijają swoje talenty i zainteresowania teatralne. Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym przygotowali dla najmłodszych przedstawienie pt. " Królewna Śnieżka", które obejrzeli ostatnio pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu podczas zajęć w dworku w Krzykawce. Z kolei w związku z akcją Narodowe Czytanie ósmoklasiści zaprezentowali inscenizację "Świtezianki", a z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek baśń pt. "Calineczka" jako miniprzedstawienie teatrzyku kamishimbai. Wszystkim młodym aktorom gratulujemy pracowitości, talentu, a ich rodzicom, babciom i dziadkom dziękujemy za nieocenioną pomoc w realizacji naszych przedstawień.

• "Nick Wiktoria"

W dniu 8 listopada gościliśmy w naszej szkole teatr MASKA. Aktorzy zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt.: "Nick Wiktoria", dotyczący zagrożeń występujących w Internecie.

Zdjęcia wykonane dzięki zakupionemu sprzętowi do szkoły –

udział szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości”.

• Dzień Bajkowy

4 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Dzieci zaprezentowały różnych bohaterów z baśniowego świata, a także miały okazję wysłuchać fragmentów ksiażki pt. "Muminki" oraz obejrzały przedstawienie o Calineczce. Prezentację przygotowały uczennice z klasy 8a i 8b

• Góra Grosza

Co roku w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet - Góra Grosza. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolnej Rady Uczniowskiej zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji.

• Poetycki sukces Małgosi

Miło nam poinformować, że Małgosia Kieres - uczennica klasy 8a zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim 45. Jesieni Poetyckiej (w kategorii dzieci i młodzież do lat 16). Turniej jednego wiersza został zorganizowany przez Centrum Kultury w Bolesławiu pod patronatem wójta gminy Bolesław i starosty powiatu olkuskiego, a jego tematyka brzmiała: "Moje miejsce na ziemi, mój mały raj. Poeto opisz go w wierszu". Małgosiu! Serdecznie gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów.

• VI Art – Kreator

30 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego Art. – Kreator, którego główne hasło brzmi: „Śmieci precz – zróbmy rzecz”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży powiatu olkuskiego, polega on na kreatywnym wykorzystaniu zużytych odpadów w taki sposób, aby stworzyć z nich nową rzecz. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Xavier Cebo, Anna Lorek i Katarzyna Piasta. Tegorocznym tematem było nakrycie głowy: kapelusz, beret, czapka. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem podczas wykonania prac. W oczekiwaniu na werdykt, uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Pępek świata”.

• Wycieczka do OSP w Bukownie

Dzień Chłopaka klasa III spędziła nietypowo. Otóż odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Bukownie. Dzieci poznały trudną i odpowiedzialną pracę strażaków, a także uczyły się udzielać pierwszej pomocy. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził sprzęt, jakim dysponują strażacy.

• Dzień Uśmiechu

Pierwszy piątek października (07.10.) to data Światowego Dnia Uśmiechu. Z tej okazji klasa VI wykonała prace plastyczne, które mają za zadanie zachęcać do dzielenia się radością. Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień :)

• 29 Akcja-Sprzątanie świata

W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej już 29 raz przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

„Sprzątanie świata- Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Celem przedsięwzięcia jest promowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Należą do nich m.in. selektywna zbiórka odpadów, usuwanie dzikich wysypisk, sadzenie drzew i krzewów.

• Razem możemy więcej

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzą w naszej szkole sprzedaż kalendarzyków - cegiełek w ramach akcji charytatywnej Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Razem możemy więcej!

• Pajacyk
      • Akademia Bezpiecznego Puchatka